Cennik Fotografii Reklamowej i Produktowej

Od wielu lat zdjęcia wykorzystywane są w różnych branżach, bowiem jest to świetna metoda uchwycenia ważnych momentów w życiu czy też zaprezentowania poszczególnych produktów danej marki. Doskonale wykonywane fotografie z pewnością mogę być efektywną promocją dla firmy, dlatego warto zadbać, by realizację zlecić profesjonalistom. Od czego zależy cennik fotografii reklamowej i produktowej? Sprawdź!

Każde zlecenie wyceniane jest indywidualnie. Podane ceny są kwotami minimalnymi i są uzależnione od czynników takich jak: rodzaj i ilość produktów, ilość ujęć czy pole eksploatacji zdjęcia (Internet / Druk). Na wszystkie realizacje wystawiamy faktury vat oraz indywidualną licencję.
Wszystkie ceny podane są w kwotach netto

Minimalna wartość zamówienia – 200 zł


Fotografia Produktowa/Packshoty

Zdjęcie produktowe lub packshoty, to fotografia danego przedmiotu wykonana najczęściej na białym tle. Czasem taki produkt można sfotografować na tle w konkretnym kolorze lub zaaranżować z jakimś dodatkowym elementem podkreślającym charakter produktu. Profesjonalny packshot, to często złożony proces składający się z kilku etapów. Podstawą dobrego zdjęcia tego typu jest ustawienie takiego światła, by tło na zdjęciu było białe, a produkt posiadał wyraźne kontury. Powszechne i popularne stoły bezcieniowe nie do końca sprawdzają się w profesjonalnej fotografii, gdzie np. jasne produkty zlewają się z tłem, co wymaga dość żmudnego wycinania w Photoshopie.

Szparowanie, bo tak też określa się wycinanie z tła, jest jednym z etapów w produkcji zdjęć typu packshots. Produkt najlepiej prezentuje się, gdy tło wokół niego jest idealnie białe, a krawędzie produktu są wyraźne i nie są rozmyte, dlatego dobry packshot jest wyszparowany i poddany obróbce graficznej. Obróbka graficzna, to najczęściej poprawa kolorystyki, kontrastu oraz retusz pyłków i skaz na produkcie. Bardziej zaawansowane techniki, to łączenie kilku zdjęć ze sobą, komputerowe nanoszenie napisów, dodawanie odbicia lub cienia, poprawianie kształtu produktu itp. Cena za packshot zależy więc od rodzaju produktu, ingerencji podczas procesu postproduckcji (obróbki zdjęcia) oraz ilości produktów do sfotografowania. Zobacz przykładowe zdjęcia, gdzie widoczny jest różny efekt na poszczególnych etapach produkcji.

od 25 PLN packshot podstawowy

Opłaty dodatkowe ceny orientacyjne

od 3 do 10 zł – prasowanie ubrań

od 10zł focus stacking

Dodatkowo na finalną cene duży wpływ ma wielkość przedmiotów które będą fotografowane. Stopień skomplikowania obróbki. Materiał z jakiego wykonany jest produkt np szkło materiały stalowe błyszczące Finalna cena za tego typu zdjęcie (głównie do celów reklamowych) może kształtować się na poziomie 1000 zł.

 • Packshot Podstawowy
 • PLN25
 • Zdjęcia Produktowe Typu Packshot.
 • - Zdjęcia z podstawowym retuszem
 • Packshoty
 • PLN50
 • Fotografia Produktowa
 • -Zdjęcia Produktowe Retuszowane
 • -Dokładne odwzorowanie barw produktów
 • -Produkty wyretuszowane i oczyszczone z wszelkich mankamentów
 • Packshoty Premium
 • PLNod 100
 • -Zdjęcia produktów wymagające focus stacking (biżuteria, zegarki)
 • - Produkty poddane dokładnej obróbce w tym formowaniu
 • - Retusz wszelkich niedoskonałości produktów

Cennik fotografii produktowej

Decydując się na współpracę ze studiem fotograficznym, należy mieć na uwadze ceny, które mogą się zmieniać pod względem wybranej usługi. Najważniejszym cennikiem, który buduje cenę to ilość zdjęć, które zlecimy do wykonania. W naszej firmie każde zlecenie wyceniamy indywidualnie, z zastrzeżeniem, że minimalna wartość zamówienia usługi wynosi 200 złotych. Ponadto wartość fotografii packshotowej, czyli produktowej zależy również od stopnia skomplikowania produktu. Im bardziej jest on przezroczysty lub odblaskowy, tym więcej pracy należy włożyć w idealne go uchwycenie na zdjęciu, a to niewątpliwie przełoży się na koszty. Ważne też, by produkty, które mają zostać sfotografowane docierały do studia w stanie idealnym, czyli bez zagnieceń czy w nienaruszonym opakowaniu, co niweluje ewentualne poprawki graficzne. Fotografia produktowa coraz częściej łączona jest z wizerunkową, która przekłada się na prezentację usług i produktów firmy.

Dodatkowo zdjęcia packshotowe sprawiają wrażenie bardzo prostych w wykonaniu, bowiem wystarczy produkt umieszczony na białym tle. Są to jednak pozory, bowiem zdjęcia produktowe są mocno obrabiane cyfrowo, by zatuszować ewentualne wady i pokazać wszelkie atuty produktu.

Dlaczego nie można jednoznacznie wycenić fotografii produktowej?

Jak wiadomo, każda usługa wyceniana jest indywidualnie, a fotografia produktowa jest niemalże niezbędna, jeśli chcemy dotrzeć do jak największej liczby odbiorców, prezentując nasze produkty w prasie czy w mediach społecznościowych. Jak wiadomo człowiek jest wzrokowcem, dlatego zauważy wszystko, zwłaszcza w pierwszym zetknięciu się z produktem. Dzięki temu może ocenić, czy jest zainteresowany czy też nie. Wykonanie jednego zdjęcia fotografii produktowej wymaga ogromnej ilości czasu, dlatego jeśli fotograf zaproponuje podejrzanie niską cenę, można być pewnym, że zdjęcia te będą wykonywane słabej jakości sprzętem. Fotografia produktowa dotyczy także odzieży czy biżuterii, w przypadku której ceny mogą być o wiele wyższe.

Zdjecia reklamowe

Zdjęcia produktowe w aranżacji

Fotografia reklamowa, czyli zdjęcia których głównym celem jest pokazania produktu w aranżacji w naturalnym otoczeniu. Zdjęcia aranżowane. Zdjęcia do banerów reklamowych zdjęcia na strony internetowe przyciągające uwagę odbiorcy. Zdjęcia W których wykorzystujemy dodatkowe rekwizyty, zdjęcia dynamicznie z rozpryskanej wody płynów.

od 70 PLN

Fotografia Mody

Zdjecia z modelką/modelem

Marketing w Internecie w dużej części bazuje na wrażeniach wzrokowych dostarczanych klientowi. Dotyczy to szczególnie niektórych produktów – takich jak ubrania, obuwie czy akcesoria. To artykuły, których nikt z nas nie chce kupować “w ciemno”!

Aby pokazać klientom wszystkie atuty Twojego produktu, dobrze jest zaprezentować ubrania nie tylko w standardowej sekwencji packshotowej, ale także w warunkach naturalnych – na modelce.

Zdjęcia odzieży na modelkach i/lub modelach

Fotografia odzieży to jedna z profesjonalnych usług świadczonych przez Glam Studio. Zaprezentujemy oferowane przez Ciebie produkty w najbardziej atrakcyjny, a równocześnie w pełni realistyczny sposób, z uwzględnieniem jak największej liczby detali.

Wykonujemy zdjęcia prezentujące ubrania, które doskonale nadają się na lookbooka i inne platformy modowe. O szczegółach zlecenia decydują nasi klienci: korzystamy z teł fotograficznych białych lub kolorowych; działamy w studiu, w plenerze lub w innej, dowolnej lokalizacji wskazanej przez klienta. Realizujemy sesje reklamowe przeznaczone do ilustrowania katalogów sprzedażowych.

Współpracujemy z zaufanymi model(k)ami, ale możemy także przeprowadzić casting specjalnie dla Twojej firmy. Zajmujemy się przygotowaniem niezbędnych dokumentów związanych z udostępnianiem wizerunku. Udostępniamy naszym klientom orientacyjny cennik zdjęć odzieży, który może się zmieniać w zależności od rodzaju zlecenia.

Fotografia mody – cennik

Cena takiej usługi zaczyna się od 70 PLN. Opłaty dodatkowe (np. za prasowanie ubrań) wynoszą średnio od 3 do 18 zł.

Fotografia Odzieży

Zdjęcia typu duch

To idealne rozwiązanie dla firm, które chcą w jednolity sposób pokazać cały asortyment swojej kolekcji. E-commerce, jako niezwykle dynamicznie rozwijający się sektor handlu, rządzi się swoimi prawami, dlatego dobrze jest odpowiednio przystosować swoją działalność do sprzedaży w Internecie. Dzięki nam Twoja oferta wizualnie zyska na atrakcyjności i przekona do siebie wielu konsumentów.

Fotografia produktowa odzieży

Glam Studio zajmuje się profesjonalną fotografią odzieży dla firm. Wykonujemy zdjęcia na manekinie typu duch przeznaczone dla sklepów e-commerce, które są znacznie mniej kosztowne niż tradycyjna współpraca z modelką czy modelem. Tego typu sesje wykorzystuje obecnie wiele popularnych serwisów sprzedaży online, ale interesują się nią także mniejsze marki.

Istnieje oczywiście możliwość zdecydowania się na obie opcje, aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i kompleksowo zaprezentować ofertę produktową swojego sklepu. Zdjęcia na manekinie typu duch mogą być przeplatane ujęciami tego samego ubrania na modelu. Sesję fotograficzną z modelką czy modelem możesz także wykorzystywać do reklam czy banerów, podczas gdy w sklepie internetowym zamieścisz głównie packshoty produktowe typu duch z wykorzystaniem manekina.

Zdjęcia odzieży – cennik

Cena tej usługi zaczyna się zazwyczaj od 50 zł i jest indywidualna dla każdego zlecenia. Możliwe dodatkowe koszty mogą być naliczane np. za prasowanie ubrań (cena orientacyjna to 3-18 zł).

Fotografia Biżuterii

Online kupujemy dziś niemal wszystko – nie tylko ubrania i obuwie, ale także pomniejsze akcesoria, nawet te wykonywane na indywidualne zamówienie. Rosnąca popularność branży e-commerce sprawia, że klienci chętnie kupują w Internecie bransoletki, zawieszki, kolczyki, a nawet…pierścionki zaręczynowe!

Fotografia produktowa biżuterii

To bardzo specyficzna forma fotografii ze względu na stosunkowo niewielki rozmiar produktu oraz dużą liczbę detali. Profesjonalne ujęcia kamieni szlachetnych i innych misternych ozdób często wymagają znajomości odpowiednich technik (np. focus stackingu) oraz wysokiej jakości sprzętu, który uchwyci drobiazgowość wszystkich elementów składowych.

Na życzenie naszych klientów wykonujemy estetyczne i niezwykle realistyczne zdjęcia, które doskonale nadają się do katalogów sprzedażowych, banerów reklamowych oraz kampanii prowadzonych w mediach społecznościowych.

Zdjęcia biżuterii – cennik

Ceny usług tej kategorii to zazwyczaj około 50 zł. Napisz do nas, aby uzyskać wszelkie szczegóły dotyczące Twojego zlecenia.